Genel
Giriş Tarihi : 02-04-2021 17:19   Güncelleme : 02-04-2021 17:25

Aman dikkat, hem canınız yanmasın, hem cebiniz

Bucak’ta son günlerde artan Covid-19 vakaları üzerine güvenlik güçleri 7/24 görev başında denetimlerini sürdürüyor.

Aman dikkat, hem canınız yanmasın, hem cebiniz

Bucak’ta son günlerde artan Covid-19 vakaları üzerine güvenlik güçleri 7/24 görev başında denetimlerini sürdürüyor.

Bucak ve köylerinde son günlerde hızlı şekilde artan, özelliklede mutasyonlu virüs ile hızlı şekilde yayılan Covid-19 salgını önce sizin ve sevdiklerinizin canını yakmasın, sonrada cebinizi yakmasın. Covid-19 virüsü ve mutasyonlu virüse karşı Başta Bucak Kaymakamlığı ve Belediyesi, Sivil Toplum Kuruluşları, Oda ve dernekler ellerinden gelen tedbirleri almaya çalışırken, salgın hastalıkta testi pozitif çıkan ve temaslı kişilerin karantinaları ihlal etmesi tepkilere neden oluyor. Bucak’ta 197 denetim ekibi gece gündüz cadde, mahalle, sokak, park otomobil, otobüs demeden gece gündüz denetimlerini en yoğun şekilde arttırdı.

Bucak’ta virüsün ortaya çıkışından bu tarafa 81 kişi hayatını kaybederken, yaklaşık 6 bin kişi koronavirüse yakalandı. İlçede 65 yaş üstü 10 binin üzerinde kişi aşılanırken, aşılama çalışmalarının 65 yaşı altında yapılmaya başlandı. Bütün bunlara rağmen gün itibarı ile ilce ve köyler de 126 kişinin üzerinde kişi koronavirüs testi pozitif durumda.

YETKİLİLER UYARDI TAVİZ YOK

Bucak Kaymakamlığına bağlı Polis, Jandarma, zabıta, odalar ve sivillerden oluşan 197 kişilik ekip denetimlerini günün her saatinde sürdürüyor. Yetkililer, Covid-19 tedbir denetimlerine uymayanları ve kuralları ihlal edenlere taviz verilmeden cezai işleme maruz kalacaklarını belirttiler.

 

 

 

 

<
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Dereye düşen 4 küçükbaş hayvan kurtarıldı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA