Genel
Giriş Tarihi : 06-04-2021 10:35

Bucak’ta karantinada olanlara eş zamanlı denetim

BUCAK ilçesinde Covid19 vakalarında test sonuçları pozitif olan ve temaslı evde izolasyonda olanlar eş zamanlı olarak denetleniyor.

Bucak’ta karantinada olanlara eş zamanlı denetim

Bucak ilçesinde son günlerde Covid vaka sayısında artış yaşanmasından dolayı Bucak Kaymakamlığına bağlı denetim ekipleri denetimlerini arttırdı. Covid-19 test sonuçları pozitif çıkan ve temaslı olan evlerinde izolasyonda olan kişileri 212 kamu personeli eş zamanlı olarak denetimlerini sürdürüyor. Ayrıca aynı gün içerisinde  üç ekip çapraz kontrol ile izolasyonda olanları denetliyor. Bucak Kaymakamı Erol Tanrıkulu, izolasyonda karantinada olan vatandaşların denetime gelen kamu görevlilerine yardımcı olunması, maddi cezai işlem ve karantina sürecini KYK yurtlarında geçirmemeleri için karantina süreci boyunca evlerinden çıkmamalarını söyledi. Kaymakam Tanrıkulu “İnsanlık olarak yaklaşık 1.5 yıldır Covid 19 salgını ile karşı karşıya bulunuyoruz; ve virüse  karşı herhangi bir can kaybı yaşamamak için Türk toplumu olarak azami gayret gösteriyoruz. Bizler halkına kamu hizmeti sunan kişiler olarak istiyoruz ki, Hiçbir Vatandaşımız Covid 19 salgınından dolayı ister can sağlığı, isterse ekonomik olarak hiçbir şekilde zarar görmesin. Bunun yolu, kamu çalışanları olarak sürekli olarak tekrarladığımız ve yaptığımız denetimlerde sık sık tekrar ettiğimiz Maske, Mesafe ve Hijyen kuralına uyalım şeklindeki uyarılarımız. duyurularımız bir yere kadar. Asıl denetim her bireyin Kendi sağlığını, sevdiklerinin sağlığını ve de ülkesini seven vatandaşın öz denetimidir” dedi.

Bucak Kaymakamı Erol Tanrıkulu, Covid 19 virüs bulaşanın yayılımının asıl kaynağı, kendinde Covid 19 virüsü olan veya temaslı olduğunu bilen bireylerin bile bile karantina kuralını ihlal etmesinden kaynaklandığını, Covid 19 salgınının yayılımının neden olduğu her türlü zarardan herkesin sorumlu olduğunu belirtti.  

<
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Dereye düşen 4 küçükbaş hayvan kurtarıldı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA