Genel
Giriş Tarihi : 29-04-2021 16:57

Miniklerde mektup ve arkadaşlık sevinci

BUCAK Zübeyde Hanım Anaokulu Müdür Yardımcısı Figen Çalışkan Bütün’ün ortağı olduğu "Değerlerini Bil Değerli Kal "adlı e-Twinning projesi kapsamında Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencilerinin mart ayında Azerbaycan’daki arkadaşlarına göndermiş olduğu arkadaşlık konulu mektupların cevapları geldi.

Miniklerde mektup ve arkadaşlık sevinci

Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencileri  proje kapsamında mart ayında arkadaşlık değeri olarak  hazırladıkları mektupları Azerbaycan Lenkaran, Liman Sheher 1 Sayli tamorta Mektebi  öğrencilerine posta yolu ile göndermişti. Heyecanlı bekleyiş sona erdi ve gönderilen mektupların cevapları geldi. Kardeş ülke Azerbaycan dan gelen ve Türkiye den giden mektuplar proje ortakları öğretmenler Ulker Salayeva ve Figen Çalışkan Bütün’ün birlikte düzenlediği online görüşme ile eş zamanlı açıldı. Öğrenciler mutlulukları ve heyecanlarını bu görüşmede birlikte paylaştılar. Her öğrenci öğretmenleri rehberliğinde mektup gönderdiği arkadaşı ile online tanışarak mektupları için birbirlerine teşekkür ettiler. Bucak Zübeyde Hanım öğrencileri kendi el emekleri ile yaptıkları bilekliklerini Azerbacan’a göndermişti. Azerbaycan’daki arkadaşlarından ise Türkiye hediye olarak Azerbaycan rozetleri geldi.

Ulker Salayeva ve Figen Çalışkan Bütün de meslektaş olarak bu etkinlikte öğrencilerinin ne kadar mutlu ve heyecanlı olduğunu öğretmen mektubu ile paylaşılırken, Değerlerini Bil Değerli Kal eTwinning projesi ile minik öğrencilerin yüreklerine dokunan bu mektup arkadaşlığı ömür boyu devam etmesi temennisinde bulunuldu.

<
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Bucak’ta halk pazarında kurallara uyuldu
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA