Genel
Giriş Tarihi : 30-04-2021 23:59   Güncelleme : 01-05-2021 09:39

İYİ Parti İlçe Başkanı Sönmez; Bu katliamı durdurun

BURDUR’ un Bucak ilçesinde kızılçam ağacı fidanlarının kesilmesine tepki göstererek “durdurun bu katliamı” diye seslendi.

İYİ Parti İlçe Başkanı Sönmez; Bu katliamı durdurun

BURDUR’ un Bucak ilçesinde kızılçam ağacı fidanlarının kesilmesine tepki göstererek “durdurun bu katliamı” diye seslendi.

İYİ Parti İlçe Başkanı Safa Sönmez, Taşyayla, Belören ve Seydiköy’de hala kesim süreci devem eden kalınlıkları 17-18 santim 13 ile 15 yıllık genç fidanların 2-3 firmaya ağaç temin etmek amacı ile kesildiğini iddia ederek şöyle dedi. “Köylerimizden sürekli ormanlarımızın hatta hala fidan seviyesindeki 17-18 santim kalınlığında ve 13-15 yaşındaki fidanların kesildiği şikayetlerini alıyoruz. Yaptığımız incelemede Belören, Taşyayla ve Seydiköy gibi köylerde genç ormanlık sahalarımızda köylülerimizin ihbarları ne yazık ki doğru çıktı.  Bu çam ağaçları en azından 40 yaş üzeri olduğunda kesilmesi gerekirken, 13-15 yaşında kesilmesi ve birkaç firmanın ağaç ihtiyacını karşılamak için katliam yapılması yazık oluyor. Buradan ilimizin tüm milletvekillerine Bucak halkı adına bir çağrıda bulunuyorum. Lütfen bu orman katliamını durdurun. Akdeniz Bölgesi'nin en kaliteli ağaçlarının Bucak Ormanlarındaki çam sedir ağaçları olduğunu biliyoruz, siz de biliyorsunuz ,aslında vicdanınız el vermiyor ama maalesef nefsinize yenik düşüyorsunuz. Vicdanınızla neden baş başa kalıp muhasebe yapmıyorsunuz? Eminim ki o muhasebeyi yapsanız, o güzelim nazar değmesin diye bakmaya bile kıyamadığımız ormanlarımızın yok olmasına göz yummazdınız? Bugün kesilen ağaçların yerine dikeceğimiz bir çam ağacı fidanının ormana dönüşmesinin en az 30 yıl alacağını biliyor musunuz? bugünkü yaşlarınızın üzerine 30-40 yıl daha ilave edin bakalım, Acaba bugün dikeceğimiz Çam fidelerinin ormana dönüştüğünü görebilecek misiniz? Buna Ömrünüz ve Ömrümüz Yetecek mi? Bu gepe genç fidanların kesilmesi hepimizin politikası olmalı. Durdurun bu katliamı” dedi

<
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Bucak’ta halk pazarında kurallara uyuldu
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA