MERCAN MERMER, BÜYÜK ÖDÜLÜ ENERJİ BAKANINDAN ALDI

ICCI 2014 Enerji Oscar Ödülleri kapsamında enerji santralleri ve verimlilik projeleri kategorilerinde en iyiler ödüllendirildi. Bucak’tan Mercan Mermer ödül alan firmalar arasında yer aldı.

MERCAN MERMER, BÜYÜK ÖDÜLÜ ENERJİ BAKANINDAN ALDI
MERCAN MERMER, BÜYÜK ÖDÜLÜ ENERJİ BAKANINDAN ALDI Akca Halim
Bu içerik 1345 kez okundu.

ICCI 2014 Enerji Oscar Ödülleri kapsamında 11 enerji projesi ödüllendirildi Anadolu Ajansının basın sponsoru olduğu Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı (ICCI) 2014 Enerji Oscar Ödülleri kapsamında enerji santralleri ve verimlilik projeleri kategorilerinde en iyiler belirlendi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Port-San Mermer Yön. Kur. Bşk. Mehmet Cadıl, Mercan Mermer Yön. Kur. Bşk. Muammer Cadıl’ın da katıldığı  ICCI Enerji Oscar Ödülleri töreni dün akşam Ankara JW Marriott Hotelde yapıldı.

Başvurular, sektörün saygın isimlerinin katılımı ile oluşturulan jüri tarafından değerlendirildi. Başvuruda bulunan santraller ve projeler, önceden belirlenen ölçülebilir kriterlere göre yapılan puanlama sistemi ile ele alındı, her kategoride en yüksek puanı alan santral ve proje belirlendi.

Bucak’ta Port-San Mermer Yön. Kur. Bşk. Mehmet Cadıl tarafından Mercan Mermer Fabrikasına kurulan ve 2600 m2’lik alanda 500 KW elektrik üreten güneş paneli ile Türkiye’nin ilk güneş enerji sistemli fabrikası olan Mercan Mermer “ Güneş” dalında ödüle layık görüldü.

ICCI 2014 Enerji ödülleri için layık görülen bütün projeleri, firmaları kutluyorum diyen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız;” Tabii ki bu bir yarışma ama dışında kalanlar tabii ki bu sürecin dışında değil, tam tersi Türkiye’deki enerji sektörünün yapılanmasına, liberalleşmesine, serbestleşmesine ve özelleşmesine katkı koyan kimselerdir” dedi.

Geçen yıla göre bu yıl enerji tasarrufuna, enerji verimliliğine ön plana çıkartan bir yapı sergilenmiş diyen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, organizasyona ve jüri üyelerine de teşekkür etti.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın konuşmasının ardından ödül törenine geçildi. 11 Enerji projesinin ödüllendirildiği gecede; Yenilenebilir enerji santralleri "Güneş" dalında büyük ödülün sahibi, SEİSO Enerji Sistemlerine sahip olan Mercan Mermer Fabrikası oldu.

Mercan Mermer Fabrikasının ödülü Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız tarafından Port-San Mermer Yön. Kur. Bşk. Mehmet Cadıl’a verildi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız İşadamı Mehmet Cadıl ve Mercan Mermer Yön. Kur. Bşk. Muammer Cadıl’ı tek tek kutladı.

 Ayrıca Yenilenebilir enerji santralleri;"rüzgar" dalında büyük ödül, Rotor Elektrik Üretim AŞ'nin Zorlu Gökçedağ Rüzgar Enerji Santrali Projesi'nin oldu. Bu dalda jüri özel ödülü ise Northel Enerji San. Tic. A.Ş'nin Ser Metal Lisanssız Rüzgar Enerji Santrali Projesi'ne verildi.Yenilenebilir enerji santralleri, "hidroelektrik" dalında büyük ödül, IC İçtaş Enerji Üretim ve Tic. AŞ'nin Niksar Hidroelektrik Enerji Santrali Projesi'ne gitti.Aynı kategoride "jeotermal" dalında büyük ödül, Zorlu Doğal Elektrik Üretim AŞ'nin Kızıldere Jeotermal Enerji Santrali'nin oldu."Biyokütle ve atık" dalında büyük ödüle, Ak Gıda San. ve Tic. AŞ, Ak Gıda Anaerobik Arıtma Tesisi Projesi'yle layık görüldü.

 

Termik enerji santralleri kategorisi "doğalgaz" dalında büyük ödül, RWE&Turcas; Güney Elektrik Üretim AŞ'nin Denizli Doğalgaz Kombine Çevrim Elektrik Santrali'ne verildi."Kömür" dalında İçdaş Çelik Enerji Tersane ve Ulaşım San. AŞ'nin Değirmencik Termik Santrali büyük ödüle layık görüldü."Atık ısı" dalında ise büyük ödül Nuh Çimento Sanayi AŞ'nin Atık Isıdan Elektrik Üretim Tesisi/Hereke Projesi'nin oldu. Jüri özel ödülü ise Soma Elektrik Üretim ve Ticaret AŞ'nin Termik Santral Atık Isılarının Değerlendirilmesi Projesi'ne gitti."Verimlilik" kategorisinde jüri özel ödülüne Arsan Dokuma Boya San. Tic. AŞ'nin Kahramanmaraş fabrikası layık görüldü.Törende, ayrıca sponsor firma ve kuruluşlara teşekkür plaketi takdim edildi. Anadolu Ajansının plaketini Enerji Haberleri Editörü Fırat Gazel aldı. 

Burdur enerji portsan mercan güneş ıccı 2014 ödül
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Isparta'da yılanlar korkuya neden oldu
Isparta'da yılanlar korkuya neden oldu
Akca Gazete 358. Sayı
Akca Gazete 358. Sayı