Döşemealtı’nın güreşçileri tempo arttırdı

Döşemealtı Belediyesi Spor Kulübü Güreş takımı yeni sezon hazırlıklarını aralıksız sürdürüyor. Minikler dahil her boyda 30 sporcu ile Kırkpınar güreşlerine hazırlanan Döşemealtı Belediyesi Spor Kulübü güreş takımının Yeniköy stadında ki çalışmalarını izleyen Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, bu yıl ki müsabakalardan önemli başarılar elde edeceklerine inandığını söyledi.

Döşemealtı’nın güreşçileri tempo arttırdı
Döşemealtı’nın güreşçileri tempo arttırdı Akca Halim
Bu içerik 734 kez okundu.

Geçen yılın Başpehlivanı Orhan Okulu, Serkan Şentürk, Ramazan Bircan ve Ali Altun Yeniköy Stadyumunda ilk yağlı güreş antrenmanlarına çıktı. Antrenör Kemal Yılmaz nezaretinde ilk antrenmanlarına katılan başpehlivanları Belediye Başkanı Turgay Genç'te yalnız bırakmadı. 3 saat süren antrenmanların bir kısmını izleyen Genç, şehir stadyumunun Kırkpınar güreşlerine kadar sadece güreş antrenmanlarına ayrıldığını söyledi. Güreşçiler için her türlü imkanın seferber edildiğini söyleyen Genç, "başta Ata sporumuz güreş olmak üzere amatör sporların tamamına destek veriyoruz” dedi.

Haftada 6 gün antrenman

Döşemealtı Belediyesi Spor Kulübü Güreş Takımı Antrenör Kemal Yılmaz sezon hazırlıklarına aylar öncesinden başladıklarını ve haftanın 6 günü idman yaptıklarını bildirdi. Antrenör Kemal Yılmaz, “3 Nisan’da başlayacak güreş sezonu için güreşçilerimiz yoğun bir tempo da çalışmalarını sürdürüyor. Haftanın 3 günü salonda, 2 günü çayırda yağlı güreş ve 1 günü de kondisyon amaçlı kros çalışmaları ile yürütüyoruz. Bizleri her koşulda destekleyen ve yanımız da olan Belediye Başkanımız Turgay Genç’e, Spor Kulübü Başkanımız Cihan Sidel ve manevi desteğiyle gücümüze güç katan Döşemealtı halkına teşekkür ederiz” diye konuştu.

Kırkpınar’ın en büyük adayı…

 

Kırkgöz Döşemealtı Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü güreşçileri önce İzmir’de ardından Antalya’da ki müsabakalarda Döşemealtı İlçesini temsil edecekler. Döşemealtı ve Kumluca güreşlerinin ardından yapılacak olan tarihi Kırkpınar Güreşleri için tekrar kampa girecekler. Geçen yılın başpehlivanı Orhan Okulu, bu yıl da Kırkpınar Güreşlerinde başarılı olacağını söyledi. 

antalya döşemealtı belediyesi spor kulübü güreş takım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı