Basketbol Aday Hakem Kursu Açılıyor

Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Antalya Basketbol İl Temsilciliği tarafından il genelinde hakem ihtiyacını karşılamak amacıyla basketbol hakem kursu açılıyor. Basketbol Hakemi olmak isteyenlerin Antalya Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğüne şahsen dilekçe ile başvurmaları gerekmektedir.

Basketbol Aday Hakem Kursu Açılıyor
Basketbol Aday Hakem Kursu Açılıyor Akca Halim
Bu içerik 635 kez okundu.

Antalya  Basketbol İl Temsilcisi Soner YASAK “Bu sezon basketbolda lig maçlarımızla sayı olarak rekor kıracağız bunun içinde hakemlik kursu açmayı planladık. Türk basketboluna kaliteli hakemler kazandırmayı hedefledik. Ayrıca  Basketbol hakemliğinde ivme yakalayıp üst klasmanlara daha çok hakem göndermeyi amaçlıyoruz. Bu işe gönül veren, önemseyen ve sorumluluk bilincinde davranan hakemler mutlaka iyi bir yerlere gelecektir. Basketbola Türk seyircisinin ilgisi oldukça büyük, bizde bunu göz önünde bulundurarak Türkiye Basketbol Federasyonumuzla birlikte daha çok basketbol maçları düzenleyecek, Türk Basketboluna sporcu ve hakemler kazandıracağız.Bu bağlamda bizlere desteğini esirgemeyen Antalya Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürümüz Sayın Doç.Dr.Burhanettin Hacıcaferoğlu'na  teşekkür eder şükranlarımı sunarım.” Dedi.

 

Basketbol Aday Hakem Kursuna katılma şartları;

a) T. C. vatandaşı olmak,
b) En az lise veya dengi okul mezunu olmak,
c) 18 - 30 yaş arasında olmak,
d) Sağlık durumunun hakemlik yapmaya elverişli olduğunu doktor raporu ile belgelemiş olmak,
e) Yüz kızartıcı bir suçtan dolayı hüküm giymemiş bulunmak,
f) Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü veya Federasyon tarafından altı ay veya daha fazla ceza verilmemiş olmak.

 

Başvurular Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'ne şahsen dilekçe ile yapılacak olup detaylı bilgiyi www.antalyabasketboliltemsilciligi.com internet sitesinden öğrenebilirsiniz.Kurs tarihleri yeterli çoğunluk  sağlandığında www.antalyabasketboliltemsilciligi.com  adresinden duyurulacaktır.

 

 

antalya baketbol hakem kurs Antalya Gençlik Hizmetleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
El temizliğinin önemi
El temizliğinin önemi
Süleyman Demirel Üniversitesi 13 milyon TL zarar etti
Süleyman Demirel Üniversitesi 13 milyon TL zarar etti