Hayvancılık'ta Büyük Müjde

Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik'i makamında ziyarette bulundu. Burdur'un hayvancılık faaliyetleri konusunda bilgi alışverişinde bulunan Özçelik, Burdur'da bulunan birlikte ve kooperatiflerin Ankara'ya gelerek Bakanlık'ta görüşme yapmak istediklerini iletti.

Hayvancılık'ta Büyük Müjde
Hayvancılık'ta Büyük Müjde Akca Halim
Bu içerik 552 kez okundu.

Bakan Çelik de toplantı isteğini olumlu bularak önümüzdeki haftalarda Burdur'dan gelecek heyet ile görüşeceklerini ifade etti. Bakan Çelik, Burdur ilinin teşvik kapsamında "DÜVE ÜRETİM MERKEZİ" olarak ilan edildiğini söyledi.

Burdur'un hayvancılıkta öncü bir il olduğunun altını çizen Bakan Çelik, teşvikle beraber büyük baş hayvancılık alanında yetiştiricilerin bu teşvikten ziyadesi ile yararlanacağını belirtti.

Milletvekili Özçelik'in yıllardır gündeme getirdiği ve Bakanlık ile sürekli istişarede bulunduğu BURDUR'un Hayvancılıkta "HASTALIKTAN ÂRİ İL" olma konusunda müjdeyi de paylaşan Bakan Çelik, "Bu şekilde Burdur hayvancılıkta daha da ilerleyecektir. Bu proje kapsamında hayvan hastalıkları konusunda gerekli tüm yardımı Bakanlık olarak yapacağız. Burdurlu üretici ve yetiştiricilerimize hayırlı olsun" diye konuştu.

Milletvekili Özçelik, Bakan Çelik'e ilgi ve alakalarından dolayı teşekkürlerini sunarak, görüşme sona erdi.

 

 

burdur faruk çelik bayram özçelik gıda tarım hayvancılık bakan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İzne gelen uzman çavuş kazada öldü, arkadaşı yaralı
İzne gelen uzman çavuş kazada öldü, arkadaşı yaralı
Bucak Ticaret ve Sanayi Odası
Bucak Ticaret ve Sanayi Odası