Antalya piyazı tescilleniyor

ANTALYA denilince akla gelen lezzetlerden biri olan Antalya piyazının teascili için başvuru yapıldı. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) girişimiyle Türk Patent ve Marka Kurumu'na '5212968' nolu patent başvurusu yapılan Antalya Piyazı'nın coğrafi işaret ilan yazısı askıya çıktı. Üç ay sürecek askı sürecinin ardından Antalya piyazının coğrafi işaretinin alınmış olacağını belirten ATSO Başkanı Davut Çetin, çalışmaların Antalya'ya özgü farklı ürünlerle ilgili devam edeceğini kaydetti. Coğrafi işaretlerin marka değerleri için önemine dikkat çeken Çetin, Antalya'ya ait üç lezzet için de coğrafi işaret çalışmalarının başladığını anlattı. Antalya piyazına coğrafi işaretin alınmasının bir başlangıç olduğunu aktaran Çetin, ″Askı sürecinin ardından resmi olarak piyazımıza coğrafi işaretimizi almış oluyoruz. Serpme börek, turunç reçeli ve kabak tatlısı için de coğrafi işaret çalışmamız sürüyor. Kısa süre içinde Türk Patent ve Marka Kurumu'na üç lezzetimiz için başvuruda bulunacağız. Coğrafi işaret demek o ürünün hangi bölgeye ait olduğunu, nasıl yapıldığını ve nasıl sunulması gerektiğine kadar ayrıntılarıyla tescillemek demek. Artık İstanbul'da piyaz dediğinizde önünüze 15- 20 haşlanmış kuru fasulye üzerine de üç beş domates roka getirmeyecekler″ diye konuştu..

Antalya piyazı tescilleniyor
Antalya piyazı tescilleniyor
Bu içerik 420 kez okundu.
ANTALYA denilince akla gelen lezzetlerden biri olan Antalya piyazının teascili için başvuru yapıldı.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) girişimiyle Türk Patent ve Marka Kurumu'na '5212968' nolu patent başvurusu yapılan Antalya Piyazı'nın coğrafi işaret ilan yazısı askıya çıktı. Üç ay sürecek askı sürecinin ardından Antalya piyazının coğrafi işaretinin alınmış olacağını belirten ATSO Başkanı Davut Çetin, çalışmaların Antalya'ya özgü farklı ürünlerle ilgili devam edeceğini kaydetti. Coğrafi işaretlerin marka değerleri için önemine dikkat çeken Çetin, Antalya'ya ait üç lezzet için de coğrafi işaret çalışmalarının başladığını anlattı.

Antalya piyazına coğrafi işaretin alınmasının bir başlangıç olduğunu aktaran Çetin, ″Askı sürecinin ardından resmi olarak piyazımıza coğrafi işaretimizi almış oluyoruz. Serpme börek, turunç reçeli ve kabak tatlısı için de coğrafi işaret çalışmamız sürüyor. Kısa süre içinde Türk Patent ve Marka Kurumu'na üç lezzetimiz için başvuruda bulunacağız. Coğrafi işaret demek o ürünün hangi bölgeye ait olduğunu, nasıl yapıldığını ve nasıl sunulması gerektiğine kadar ayrıntılarıyla tescillemek demek. Artık İstanbul'da piyaz dediğinizde önünüze 15- 20 haşlanmış kuru fasulye üzerine de üç beş domates roka getirmeyecekler″ diye konuştu.


Kaynak: DHA
Antalya piyazı tescilleniyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sokak ortasında kovaladığı kadını öldürüp, intihar etti
Sokak ortasında kovaladığı kadını öldürüp, intihar etti
Kış hastalıklarından korunmanın 15 yolu
Kış hastalıklarından korunmanın 15 yolu