ANTALYA BURDUR KARAYOLU KAZILIYOR

Antalya Burdur Karayolunda sıcak asfalt çalışması yapılacak bölgede asfalt kazım çalışmalarına başlanıldı.

ANTALYA BURDUR KARAYOLU KAZILIYOR
ANTALYA BURDUR KARAYOLU KAZILIYOR Akca Halim
Bu içerik 1938 kez okundu.

Burdur’dan Antalya il sınırına kadar olan bölümde yapılacak olan sıcak asfalt çalışmaları Bucak ilçesinin Kahveler Döner Kavşaktan itibaren yol kazım çalışmalarına başlanıldı. Karayolları tarafından yaptırılan sıcak asfalt çalışmaları Bucak’tan Antalya istikameti yönünde asfalt kazım çalışmalarına başlanırken Bucak Belediye Başkanı Ramazan Ayaz, çalışma yapılan yolda incelemelerde bulundu. Belediye Başkanı Ramazan Ayaz “Antalya Burdur karayolunda ilçemiz sınırları içerisinde kalan bölümde tüm köprü çalışmaları tamamlandı. Sıcak asfalt çalışmaları için Kahveler Döner Kavşağından başlanılarak ilk etapta 3 kilometresi daha sonra da 5’er kilometrelik etaplar halinde kazım çalışmaları yapılarak sıcak asfaltlama yapılacak. Burdur’dan başlayarak Tekke köyüne kadar gelen sıcak asfalt çalışmaları Kızılkaya Kavşağına kadar 2015 yılı mart ayına kadar tamamlanacak” dedi. Başkan Ayaz ayrıca Bucak sınırları içerisindeki orta refüjlerden yerli ve yabancılardan çok eleştiri aldıklarını, sıcak asfaltlama çalışmaları nedeniyle her hangi bir çalışmayı da yapamadıklarını belirtirken, yolda sıcak asfalt çalışmaları tamamlanır tamamlanmaz karayolları ve Bucak Belediyesi tarafından ilçeye yakışır bir orta refüj çalışması yapılacağını belirtti.

KAHVELER KAVŞAĞINA ALT GEÇİT YAPILACAK

 

Bucak ilçesin en yoğun girişini sağlayan Kahveler Döner Kavşağının trafik yoğunluğunu azaltmak için alt geçit yapılacak. Alt geçit kavşağının onayda olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Ramazan Ayaz “Yıllardır ilçe merkezine girişte kanayan yara olarak görülen Kahveler Döner Kavşağına alt geçit yapım çalışmalarının önümüzdeki günlerde başlanacak. Karayolları ana yolu alt geçide bağlamayı uygun görmedi. Zaten bende Ana karayolunun alt geçide verilmesini istemiyordum. Çünkü şehirler arası seyahat edenlerin direkt olarak Antalya ve Burdur’a yönlendirilmesinden ziyade Bucak ilçe merkezine de giriş imkanı sunulmasını istiyordum, Ana karayolu şimdiki hali gibi ulaşımını üsten geçişi sağlanırken, şehir merkezinden Kestel Köyü yolu yönüne alt geçit yapılacak” dedi. 

Başkan Ayaz ayrıca Saniyi Döner kavşağına nato boru hattı nedeniyle alt ve üst geçit yapmanın şu anda mümkün olmadığını, sıcak asfalt çalışmaları tamamlandıktan sonra Saniyi döner kavşağına göbek yapılacağını belirtti. 

Antalya Burdur Karayolu sıcak asfalt kahveler döner kavşak alt geçit
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 403. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı
Akca Gazete 402. Sayı