Gündem (DHA) - Demirören Haber Ajansı | Haber Girişi: 29.04.2022 - 14:36, Güncelleme: 29.04.2022 - 15:04

Çanakkale Tarihi Alanı fotoğraf severleri ağırlayacak

 

Çanakkale Tarihi Alanı fotoğraf severleri ağırlayacak

Çanakkale Tarihi Alanı fotoğraf severleri ağırlayacak
ÇANAKKALE Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı'nın, Gelibolu Tarihi Alanın tarihi, kültürel ve manevi değerleri ile doğal dokusunun tanıtılması ve gelecek kuşaklara aktarılması amacıyla düzenlediği, ‘Çanakkale Savaşları Tarihi Alan Fotoğraf Maratonu’ 13-15 Mayıs 2022 tarihleri arasında yapılacak.  Tarihi Alanda bulunan Kilitbahir Kalesi içerisindeki başvuru kayıt masası 13-14 Mayıs 2022 tarihlerinde 09.00-17.00 saatleri arasında, 15 Mayıs 2022 tarihinde ise 09.00-12.00 saatleri arasında açık olacak. Ücretsiz olarak yarışmaya kayıtlarını yaptıran her yarışmacının, Tarihi Alan sınırları içerisinde şartnamede belirtilen mekanlarda çektiği fotoğraflardan en fazla 5’er adet fotoğrafı online olarak en geç 16 Mayıs 2022 Pazartesi günü saat 23.00’e kadar sisteme yüklemesi gerekiyor. Jüri bu fotoğraflar içinden değerlendirme yapacak ve sonuçlar 20 Mayıs 2022 Cuma günü ilan edilecek. Ödül töreninin ise yarışmada seçilen fotoğraflardan oluşturulacak bir sergi ile Ağustos ayı içerisinde yapılması planlanmakta. Yarışmacılar, detaylı bilgiye kurumun resmi web sitesinden (https://catab.ktb.gov.tr/) ulaşabilecek.  Yarışmacılar, bu toprakları vatan kılan şehitlerin anısını binlerce kare fotoğrafta ölümsüzleştirirken bir taraftan da Tarihi Alanda baharın gelişi ile açmaya başlayan çiçeklerle görsel şölen sunan manzaranın tadını çıkaracak. Bu etkinliğin, Tarihi Alanın tanıtılmasına çok büyük bir katkı sağlayacağını belirten Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, “Çanakkale Deniz ve Kara Savaşları’nın yaşandığı coğrafyanın tarihi, kültürel, manevi değerleri ile doğal dokusunun tanıtılması ve görsel değeri yüksek fotoğraflarla gelecek kuşaklara aktarılması önemli. Türk milleti olarak, 107 yıl önce bu topraklarda bir ölüm ve kalım mücadelesi verdik. Haksızca saldırılara karşı, vatanımızı ve istiklâlimizi korumak için büyük fedakârlıklar gösterdik. Güçlü ama haksız olanlara karşı haklı ve onurlu bir mücadele verdik. Bir yok oluş sürecinden, bir varoluş destanı çıkardık. Tabiri caizse Çanakkale’de küllerimizden yeniden doğduk. Biz Türk milletinin tüm evlatlarının Tarihi Alanı ziyaret etmelerini, Çanakkale Ruhunu hissetmelerini arzu ediyoruz. Bu anlamda Çanakkale Muharebeleri’nin yaşandığı Gelibolu Tarihi Alanı’nın, fotoğraf sanatı ile tanıtımının sağlanması adına düzenlenecek olan ‘Çanakkale Savaşları Tarihi Alan Fotoğraf Maratonu’na bütün fotoğraf severleri davet ediyorum” dedi. Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu ile iş birliği içinde Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığınca düzenlenen etkinlikte ödüller ise şu şekilde olacak: Birincilik Ödülü: 10.000 TL+TFSF Altın Madalya, İkincilik Ödülü: 6000 TL+ TFSF Gümüş Madalya, Üçüncülük Ödülü: 4000 TL+ TFSF Bronz Madalya) Mansiyon (3 adet): 2000 TL (Kişi Başı), Seyit Onbaşı Kurum Özel Ödülü: 3000 TL, Jüri Özel Ödülü: 2000 TL ve Sergileme (30 adet): 300 TL.    
Çanakkale Tarihi Alanı fotoğraf severleri ağırlayacak

ÇANAKKALE Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı'nın, Gelibolu Tarihi Alanın tarihi, kültürel ve manevi değerleri ile doğal dokusunun tanıtılması ve gelecek kuşaklara aktarılması amacıyla düzenlediği, ‘Çanakkale Savaşları Tarihi Alan Fotoğraf Maratonu’ 13-15 Mayıs 2022 tarihleri arasında yapılacak. 

Tarihi Alanda bulunan Kilitbahir Kalesi içerisindeki başvuru kayıt masası 13-14 Mayıs 2022 tarihlerinde 09.00-17.00 saatleri arasında, 15 Mayıs 2022 tarihinde ise 09.00-12.00 saatleri arasında açık olacak. Ücretsiz olarak yarışmaya kayıtlarını yaptıran her yarışmacının, Tarihi Alan sınırları içerisinde şartnamede belirtilen mekanlarda çektiği fotoğraflardan en fazla 5’er adet fotoğrafı online olarak en geç 16 Mayıs 2022 Pazartesi günü saat 23.00’e kadar sisteme yüklemesi gerekiyor.

Jüri bu fotoğraflar içinden değerlendirme yapacak ve sonuçlar 20 Mayıs 2022 Cuma günü ilan edilecek. Ödül töreninin ise yarışmada seçilen fotoğraflardan oluşturulacak bir sergi ile Ağustos ayı içerisinde yapılması planlanmakta. Yarışmacılar, detaylı bilgiye kurumun resmi web sitesinden (https://catab.ktb.gov.tr/) ulaşabilecek.

 Yarışmacılar, bu toprakları vatan kılan şehitlerin anısını binlerce kare fotoğrafta ölümsüzleştirirken bir taraftan da Tarihi Alanda baharın gelişi ile açmaya başlayan çiçeklerle görsel şölen sunan manzaranın tadını çıkaracak. Bu etkinliğin, Tarihi Alanın tanıtılmasına çok büyük bir katkı sağlayacağını belirten Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, “Çanakkale Deniz ve Kara Savaşları’nın yaşandığı coğrafyanın tarihi, kültürel, manevi değerleri ile doğal dokusunun tanıtılması ve görsel değeri yüksek fotoğraflarla gelecek kuşaklara aktarılması önemli. Türk milleti olarak, 107 yıl önce bu topraklarda bir ölüm ve kalım mücadelesi verdik. Haksızca saldırılara karşı, vatanımızı ve istiklâlimizi korumak için büyük fedakârlıklar gösterdik. Güçlü ama haksız olanlara karşı haklı ve onurlu bir mücadele verdik. Bir yok oluş sürecinden, bir varoluş destanı çıkardık. Tabiri caizse Çanakkale’de küllerimizden yeniden doğduk. Biz Türk milletinin tüm evlatlarının Tarihi Alanı ziyaret etmelerini, Çanakkale Ruhunu hissetmelerini arzu ediyoruz. Bu anlamda Çanakkale Muharebeleri’nin yaşandığı Gelibolu Tarihi Alanı’nın, fotoğraf sanatı ile tanıtımının sağlanması adına düzenlenecek olan ‘Çanakkale Savaşları Tarihi Alan Fotoğraf Maratonu’na bütün fotoğraf severleri davet ediyorum” dedi.

Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu ile iş birliği içinde Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığınca düzenlenen etkinlikte ödüller ise şu şekilde olacak:

Birincilik Ödülü: 10.000 TL+TFSF Altın Madalya, İkincilik Ödülü: 6000 TL+ TFSF Gümüş Madalya, Üçüncülük Ödülü: 4000 TL+ TFSF Bronz Madalya) Mansiyon (3 adet): 2000 TL (Kişi Başı), Seyit Onbaşı Kurum Özel Ödülü: 3000 TL, Jüri Özel Ödülü: 2000 TL ve Sergileme (30 adet): 300 TL.

 

 

Çanakkale HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve akcagazete.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.