Veteriner Hekimler Günü MAKÜ’de Şenlik Havasında Kutlandı

Gündem (Akca Gazete) - Akca Gazete | 26.04.2024 - 17:26, Güncelleme: 26.04.2024 - 17:26
 

Veteriner Hekimler Günü MAKÜ’de Şenlik Havasında Kutlandı

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Dünya Veteriner Hekimleri Günü’nü düzenlediği şenlik ile kutladı.
MAKÜ Veteriner Fakültesi tarafından hazırlanan şenlikte, ilk gün öğrenciler ve gönüllüler tarafından yiyecek kermesi düzenlendi. Seramik etkinliği, halat çekme, çuval yarışması, elma yeme yarışmaları gibi birbirinden renkli yarışmaların yapıldığı şenlikte öğrenci grupları da konser verdiler. TEMA Topluluğu tarafından fidan dikme etkinliğinin düzenlendiği şenlikte öğrenciler gönüllerince eğlendiler. Şenliğin ikinci gününde ise Veteriner Fakültesi konferans salonunda düzenlenen konferansta açılış konuşmasını Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Çağrı Karakurum yaptı. Karakurum konuşmasında “Ülkemizde Dünya Veteriner Hekimler Günü 2001 yılından itibaren kutlanmaktadır. Dünyada ise 2000 yılından itibaren kutlanmaya başladı. Veteriner hekimlerin özellikle hayvansal ve insan sağlığına önemi büyüktür. Bugün dolayısıyla tüm Veteriner Hekimlerimizin ve öğrencilerimizin günlerini kutluyorum ve mesleklerinde başarılar diliyorum. İnşallah önümüzdeki senelerde günümüzü kutlamaya devam edeceğiz. Fakültemizde çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Etkinliklerimiz dün başladı ve bugün devam ediyor. Fakültemizde 7. etkinliğimizi kutluyoruz çünkü Pandemi döneminde kutlayamamıştık. Bu sene etkinliklerimizi yapıyoruz, öğrencilerimiz ve hocalarımızla beraber coşkulu geçiyor. Şu anda fakültemizde YÖK kayıtlarına göre, yaklaşık 750 öğrencimiz var, 750 öğrencimizden yaklaşık 100 öğrencimizi mezun ediyoruz. Bu seneki mezuniyetimiz inşallah 13 Haziran’da olacak. Mezuniyet sevincimizi hep birlikte inşallah yaşayacağız” dedi. Konferansta MAKÜ Veteriner Fakültesi Mezunu Veteriner Hekim Furkan Bedel Effeffe Petfood tanıtımını, Veteriner Hekim Mehmet Akif Aslan da “Veteriner İlaç Sektöründe Veteriner Hekimlerin Rolü” hakkında birer konuşma yaptılar. Köpek Eğitim ve Köpekler Hakkında Seminerin de düzenlendiği şenlikte Tamer Karataş tarafından uygulamalı köpek eğitimleri de anlatıldı. Daha sonra Veteriner Fakültesi Konferans Salonunda Veteriner Hekimler Orhan Kahraman ve Erkin Erkmen de birer konuşma yaparak Kanatlı Sektöründe Veteriner Hekimliğin önemini anlattılar. Şenlikte Veteriner Fakültesi bahçesinde verilen mangal partisinden sonra birbirinden renkli oyunlar ve yarışmalarla öğrenciler doyasıya eğlendiler. Veteriner Hekimler, Ata’ya çelenk sundu Burdur’da Dünya Veteriner Hekimler Günü münasebetiyle MAKÜ Veteriner Fakültesi Dekanlığı ve Burdur Veteriner Hekimler Odası tarafından çelenk sunma töreni düzenlendi. MAKÜ Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Çağrı Karakurum, Veteriner Fakültesi öğrencileri ile birlikte, Burdur Veteriner Hekimler Odası Genel Sekreteri Mehmet Akif Aslan ise Burdur’da görev yapan veteriner hekimler ile birlikte Atatürk Anıtına çelenk koydu. Çelenk Sunma Töreni, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile sona erdi. Çelenk Sunma Törenine, MAKÜ Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Çağrı Karakurum ve beraberinde yöneticiler, Veteriner Fakültesi öğrencileri ve Burdur Veteriner Hekimleri Odası Yönetimi katıldı.  
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Dünya Veteriner Hekimleri Günü’nü düzenlediği şenlik ile kutladı.

MAKÜ Veteriner Fakültesi tarafından hazırlanan şenlikte, ilk gün öğrenciler ve gönüllüler tarafından yiyecek kermesi düzenlendi.

Seramik etkinliği, halat çekme, çuval yarışması, elma yeme yarışmaları gibi birbirinden renkli yarışmaların yapıldığı şenlikte öğrenci grupları da konser verdiler. TEMA Topluluğu tarafından fidan dikme etkinliğinin düzenlendiği şenlikte öğrenciler gönüllerince eğlendiler.

Şenliğin ikinci gününde ise Veteriner Fakültesi konferans salonunda düzenlenen konferansta açılış konuşmasını Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Çağrı Karakurum yaptı. Karakurum konuşmasında “Ülkemizde Dünya Veteriner Hekimler Günü 2001 yılından itibaren kutlanmaktadır. Dünyada ise 2000 yılından itibaren kutlanmaya başladı. Veteriner hekimlerin özellikle hayvansal ve insan sağlığına önemi büyüktür. Bugün dolayısıyla tüm Veteriner Hekimlerimizin ve öğrencilerimizin günlerini kutluyorum ve mesleklerinde başarılar diliyorum. İnşallah önümüzdeki senelerde günümüzü kutlamaya devam edeceğiz. Fakültemizde çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Etkinliklerimiz dün başladı ve bugün devam ediyor. Fakültemizde 7. etkinliğimizi kutluyoruz çünkü Pandemi döneminde kutlayamamıştık. Bu sene etkinliklerimizi yapıyoruz, öğrencilerimiz ve hocalarımızla beraber coşkulu geçiyor. Şu anda fakültemizde YÖK kayıtlarına göre, yaklaşık 750 öğrencimiz var, 750 öğrencimizden yaklaşık 100 öğrencimizi mezun ediyoruz. Bu seneki mezuniyetimiz inşallah 13 Haziran’da olacak. Mezuniyet sevincimizi hep birlikte inşallah yaşayacağız” dedi.

Konferansta MAKÜ Veteriner Fakültesi Mezunu Veteriner Hekim Furkan Bedel Effeffe Petfood tanıtımını, Veteriner Hekim Mehmet Akif Aslan da “Veteriner İlaç Sektöründe Veteriner Hekimlerin Rolü” hakkında birer konuşma yaptılar.

Köpek Eğitim ve Köpekler Hakkında Seminerin de düzenlendiği şenlikte Tamer Karataş tarafından uygulamalı köpek eğitimleri de anlatıldı.

Daha sonra Veteriner Fakültesi Konferans Salonunda Veteriner Hekimler Orhan Kahraman ve Erkin Erkmen de birer konuşma yaparak Kanatlı Sektöründe Veteriner Hekimliğin önemini anlattılar.

Şenlikte Veteriner Fakültesi bahçesinde verilen mangal partisinden sonra birbirinden renkli oyunlar ve yarışmalarla öğrenciler doyasıya eğlendiler.

Veteriner Hekimler, Ata’ya çelenk sundu

Burdur’da Dünya Veteriner Hekimler Günü münasebetiyle MAKÜ Veteriner Fakültesi Dekanlığı ve Burdur Veteriner Hekimler Odası tarafından çelenk sunma töreni düzenlendi.

MAKÜ Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Çağrı Karakurum, Veteriner Fakültesi öğrencileri ile birlikte, Burdur Veteriner Hekimler Odası Genel Sekreteri Mehmet Akif Aslan ise Burdur’da görev yapan veteriner hekimler ile birlikte Atatürk Anıtına çelenk koydu. Çelenk Sunma Töreni, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile sona erdi. Çelenk Sunma Törenine, MAKÜ Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Çağrı Karakurum ve beraberinde yöneticiler, Veteriner Fakültesi öğrencileri ve Burdur Veteriner Hekimleri Odası Yönetimi katıldı.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve akcagazete.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.