BUCAK BELEDİYESİNİN TAŞ KIRMA VE ELEME TESİSİ; 2022 YILINDA 6 MİLYON TL KAR ETTİ

Gündem (Akca Gazete) - Akca Gazete | 31.01.2023 - 16:11, Güncelleme: 31.01.2023 - 16:11
 

BUCAK BELEDİYESİNİN TAŞ KIRMA VE ELEME TESİSİ; 2022 YILINDA 6 MİLYON TL KAR ETTİ

Bucak Belediyesi tarafından ilçeye alt yapı ve yol çalışmalarında çok yönlü yarar sağlayacak şekilde yapılan taş kırma ve eleme tesisinde her türlü ebatta kum, çakıl ve alt yapı malzemesi üretilirken, tesis 2022 yılında 6 Milyon TL. kar etti.
Taş kırma ve eleme tesisi hakkında açıklama yapan Bucak Belediye Başkanı Emrullah ÜNAL “Organize Sanayi bölgesinde bulunan ve ilçemize çok yönlü yarar sağlayacak tesisimizi faaliyete geçirdik. Tesisimiz 150-250 ton/saat kapasiteye sahip kırma eleme tesisi aynı anda 5 farklı boyutta ürün üretebilecek çift elek ve çift kırıcıya sahip. Aynı zamanda 0-5 mm stok yükleme bunkeri ve toz indirgeme sayesinde çevre dostu bir tesis. Ayrıca tesisimiz yüksek verimlilik düşük enerji sarfiyatı sağlayan özel elektrik panoları ile donatıldı. Belediye olarak her türlü kum çakıl by-pass gibi altyapı malzemesi üretebiliyoruz. Bucak Belediyesi olarak mahallelerimizdeki cadde ve sokaklarımızın üst yapı çalışmalarında en önemli gider kalemlerinden birisini yollarımıza serdiğimiz mucur, kum ve dolgu malzemesi oluşturuyor. Bu tesis öncelikli olarak bu giderlerimizin düşmesini sağladı. Tesisimizin kırma bölümünü faaliyete geçirmekle birlikte faydasını gördük. Stabilize yol çalışması yaptığımız yollarımızda tesisimizden çıkan malzemeleri kullandık. Tesisimizin eleme bölümünü de faaliyete geçirerek ince malzemede üretiyoruz ve gider kalemlerimizi oluşturan birçok çeşit malzemeyi kendimiz üretiyoruz. Tesisimizin faaliyetlerinde 2022 yılını değerlendirdiğimizde gelir 9.458.275,00 tl., gider 3.190.348,00 tl. net kar 6.267.927,00 tl oldu. 2022 yılında Belediyemiz alt yapı hizmetlerimizde malzemeler yol yapım çalışmalarımızda alt yapı malzemesi, içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu drenaj hattı çalışmalarımızda dolgu malzemesi olarak kullandığımız 7.882.400,00 tl.’lık malzeme tesisimizde üretildi. Belediyemiz ihtiyaçları dışında da yaklaşık 1,5 Milyon tl.’lik satış yaparak da gelir sağladık. ” dedi. MERMER ARTIKLARIMIZ TESİSİMİZDE DEĞERLENİYOR Organize Sanayi bölgemizde birçok mermer fabrikasının bulunduğunun altını çizen Belediye Başkanı Emrullah ÜNAL “Mermer fabrikalarımızın mermer ve taş atıklarını, molozlarını tesisimizde işleyerek ham malzeme şekline dönüştürüyoruz. Bu şekilde mermer atıklarının çevresel etkilerini önlemiş oluyoruz. Aynı zamanda yatırım yaparak ilçemizin sanayi alanında gelişmesinde ve istihdam sağlanmasında büyük katkıları olan sanayicilerimize destek olarak mermer atık ve hafriyatından kurtarmış, mermer ve taş atıklarını ekonomiye kazandırıyoruz” dedi.
Bucak Belediyesi tarafından ilçeye alt yapı ve yol çalışmalarında çok yönlü yarar sağlayacak şekilde yapılan taş kırma ve eleme tesisinde her türlü ebatta kum, çakıl ve alt yapı malzemesi üretilirken, tesis 2022 yılında 6 Milyon TL. kar etti.

Taş kırma ve eleme tesisi hakkında açıklama yapan Bucak Belediye Başkanı Emrullah ÜNAL “Organize Sanayi bölgesinde bulunan ve ilçemize çok yönlü yarar sağlayacak tesisimizi faaliyete geçirdik. Tesisimiz 150-250 ton/saat kapasiteye sahip kırma eleme tesisi aynı anda 5 farklı boyutta ürün üretebilecek çift elek ve çift kırıcıya sahip. Aynı zamanda 0-5 mm stok yükleme bunkeri ve toz indirgeme sayesinde çevre dostu bir tesis. Ayrıca tesisimiz yüksek verimlilik düşük enerji sarfiyatı sağlayan özel elektrik panoları ile donatıldı. Belediye olarak her türlü kum çakıl by-pass gibi altyapı malzemesi üretebiliyoruz. Bucak Belediyesi olarak mahallelerimizdeki cadde ve sokaklarımızın üst yapı çalışmalarında en önemli gider kalemlerinden birisini yollarımıza serdiğimiz mucur, kum ve dolgu malzemesi oluşturuyor. Bu tesis öncelikli olarak bu giderlerimizin düşmesini sağladı. Tesisimizin kırma bölümünü faaliyete geçirmekle birlikte faydasını gördük. Stabilize yol çalışması yaptığımız yollarımızda tesisimizden çıkan malzemeleri kullandık. Tesisimizin eleme bölümünü de faaliyete geçirerek ince malzemede üretiyoruz ve gider kalemlerimizi oluşturan birçok çeşit malzemeyi kendimiz üretiyoruz. Tesisimizin faaliyetlerinde 2022 yılını değerlendirdiğimizde gelir 9.458.275,00 tl., gider 3.190.348,00 tl. net kar 6.267.927,00 tl oldu. 2022 yılında Belediyemiz alt yapı hizmetlerimizde malzemeler yol yapım çalışmalarımızda alt yapı malzemesi, içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu drenaj hattı çalışmalarımızda dolgu malzemesi olarak kullandığımız 7.882.400,00 tl.’lık malzeme tesisimizde üretildi. Belediyemiz ihtiyaçları dışında da yaklaşık 1,5 Milyon tl.’lik satış yaparak da gelir sağladık. ” dedi.

MERMER ARTIKLARIMIZ TESİSİMİZDE DEĞERLENİYOR

Organize Sanayi bölgemizde birçok mermer fabrikasının bulunduğunun altını çizen Belediye Başkanı Emrullah ÜNAL “Mermer fabrikalarımızın mermer ve taş atıklarını, molozlarını tesisimizde işleyerek ham malzeme şekline dönüştürüyoruz. Bu şekilde mermer atıklarının çevresel etkilerini önlemiş oluyoruz. Aynı zamanda yatırım yaparak ilçemizin sanayi alanında gelişmesinde ve istihdam sağlanmasında büyük katkıları olan sanayicilerimize destek olarak mermer atık ve hafriyatından kurtarmış, mermer ve taş atıklarını ekonomiye kazandırıyoruz” dedi.

Burdur HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve akcagazete.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.